Szép köröm, ráncos bőr
Forradalmi találmány született a körömápolásban, ami hamar közkedveltté vált: a géllakk, avagy lakkzselé. Számos előnye van a hagyományos lakkokkal szemben: nem folyik szanaszét, ellenállóbb, egyenletesebb – s ami talán a legfontosabb: gyorsan elkészül vele a manikűr. Ám esetleges káros hatásai csak bizonyos idő elteltével észlelhetők.
Kép: lábápolás körömápolás pedikür köröm gomba egészség lakk kozmetikus 2010 09 12 Fotó: Kállai Márton

Az Egyesült Államokban a gyakran gélezett körmű hölgyek közül néhányan arra panaszkodtak, hogy elgyengült, hámlik a körmük. Elképzelhető, hogy a körömalkotó szaru érzékenyebb az ultraibolya (UV) sugarakra, mint azt korábban hitték – márpedig a géllakkokat UV-sugarakat kibocsátó lámpával szilárdítják meg (akár csak a korszerű fogtömő anyagokat), s alkalomszerű használatuk bizonyítottan ártalmatlan. Ám aki éveken keresztül legalább kéthetente (ennyit kellene kibírnia a körömre felvitt gélnek) vagy még gyakrabban folyamodik e megoldáshoz, nem árt figyelnie: a köröm UV-lámpázása olyan, mintha szoláriumoztatnánk az ujjainkat – a túl sok ultraibolya fény öregítheti a bőrt. Szép körmű, de ráncos ujjakra pedig senki sem vágyik...