Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A FALUSI szálláshelyeket gyakran foglalják le a világhálón, így megeshet, hogy az ott előnyös képét mutató ház élőben lelombozónak bizonyul. Érdemes nemzeti tanúsító védjeggyel rendelkező vendéglátóra találni. Keressük hát a napraforgót! – javasolja a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége (FATOSZ).
Kép: Lajostanya - tanyanap Vaspör-Velencén Zala megye Falusi turizmus vendéglátás étkezés evés ebéd vacsora főzés szórakozás kikapcsolódás nyaralás szabadság 2009.05.16. fotó: Németh András Péter
A falusi vendégházak csendjében kikapcsolódni vágyó vendégek is igényes szolgáltatásokat akarnak, de az internetes oldalakon nem feltétlenül a valóságot mutatja be egy-egy szálláshely. Olyan panaszok is érkeznek a szakmai szervezetekhez, hogy a fotón vonzónak mutatkozó ház zsúfolt szobákat rejt, az ágyban hepehupás matracon forgolódhat a vendég – így rémálom a nyaralás. Az efféle csalódásokat megelőzhetjük, ha a minősített szálláshelyek közül választunk.
– Célunk, hogy a napraforgós jelölés hasonlóan ismert és elismert legyen a falusi szálláshelyeknél, mint a szállodáknál a csillagok. Ez segít a turistáknak, hogy olyan színvonalú szálláshelyet válasszanak, amilyet szeretnének, s egyúttal garanciát is jelent. A szállásadók számára is előny, ha bekerülhetnek a legjobb színvonalúak körébe. Azon dolgozunk, hogy megkapják a megérdemelt figyelmet: a mintegy ezer minősített szálláshelyet számos fórumon bemutatjuk, népszerűsítjük – tudtuk meg Zala Andreától, a FATOSZ titkárától.
Mint kiderült, a régi jó napraforgós jelölés, amit külföldi mintára vezettek be, már nem egészen azt jelenti, mint hajdan. Manapság ugyanis a szaktanácsadók minősítő munkája előzi meg a döntést, vajon 3 vagy 4 napraforgó illeti-e meg az adott vendégházat. A kirándulni, nyaralni indulók számára jó támpont, kiérdemelte-e a nemzeti tanúsító védjegyet a kiszemelt szálláshely. (Hasonlóan minősítik a szállodákat, kempingeket, üdülőházakat, ifjúsági szállásokat is, csak ott a csillagok, koronák, illetve hátizsákok száma jelzi a színvonalat.) A hazai turisták is egyre igényesebbek, nem elég a puszta fekhely számukra, s az sem mindegy, hogyan néz ki a falusi vendégház.
A FATOSZ lakberendezési tanácsokkal is szolgál: – Ajánlott a berendezést az adott tájegység hangulatához igazítani. Sőt érdemes volna belföldi kampányt indítani, hogy a turisták megismerjék, milyen kincsekkel rendelkeznek a hazai tájegységek. Nem feltétlenül jó, ha delfines dekorációval, mediterrán színű falakkal állunk elő. Vidéken stílszerűbb, ha kemencével, bográcsozóval, dézsafürdővel csalogatjuk a vendéget, semmint a wellness-szállodákkal próbálnánk versengeni – véli a FATOSZ titkára. Jó vendégcsalogatók az ötletes szolgáltatások: az íjászkodás, a lovaglás, a szamaragolás, netán a rétessütés emlékezetessé teszi a pihenést.
A névválasztás is fontos: az 500. napraforgós címet például egy minden földi jóval felszerelt családi vendégfogadó kapta a Göcsej szívében, melynek hangulatos neve: Faluszéli Tóthék Háza.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu