Várt ránk a vár

A Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Határtalanul program keretében a Budapest IX. kerületi Telepy Károly Testnevelési Általános Iskola és Gimnázium 25 hetedik osztályos és 25 középiskolás tanulója tanulmányi kiránduláson vehetett részt a Vajdaságban.

Ország-világOlvasói levél2015. 07. 30. csütörtök2015. 07. 30.
Várt ránk a vár

A cél az volt, hogy megismerjék az ottani magyarság kultúráját, az összetartozás semmivel sem pótolható érzését. Ellátogattunk több vajdasági magyar történelmi és irodalmi emlékhelyre, megcsodáltuk a természet szépségeit. Sok élményt szereztünk, kapcsolatok, barátságok alakultak ki. Előbb – még márciusban – partneriskolánk, a Zentai Bolyai Farkas Tehetséggondozó Gimnázium diákjai jártak nálunk, aztán következtek a mi utazásaink. Április végén a hetedikeseké, majd május közepén a gimnazistáké. Zentán kívül jártunk Tóthfaluban, Magyarkanizsán, Szabadkán és Belgrádban is – ott, vagyis a nándorfehérvári várban készült a kép, melyen együtt láthatók a mi iskolánk és a Bolyai gimnázium tanulói. Köszönjük a minisztériumnak a lehetőséget, diákjaink sok élménnyel gazdagodtak a Vajdaságban. Jó volt együtt ott és Budapesten is, a kapcsolat folytatódni fog.
Törőcsik Judit, Budapest

Ezek is érdekelhetnek