Újra egyre többen kényszerülnek rá!

Tömött buszok, HÉV-ek: nem ritka látvány kora reggel és késő délután; külvárosból, agglomerációból szállítják a nagyobb városokba a dolgozókat. Míg a kilencvenes évek elején kevesebben, mára egyre többen ingáznak munkahelyük és otthonuk között.

Ország-világhj2015. 09. 15. kedd2015. 09. 15.

Kép: Budapest, 2015. június 22. Vonat a Rákospalota-Újpest vasútállomáson 2015. június 22-én. A Nyugati pályaudvar július 5-én éjfélig zárva lesz karbantartási és felújítási munkák miatt. A MÁV a vonatokat Rákospalota-Újpest, Rákosrendező, Zugló, Kelenföld, illetve Kőbánya-Kispest vasútállomásra irányítja át. MTI Fotó: Máthé Zoltán, Fotó: Máthé Zoltán

Újra egyre többen kényszerülnek rá!
Budapest, 2015. június 22. Vonat a Rákospalota-Újpest vasútállomáson 2015. június 22-én. A Nyugati pályaudvar július 5-én éjfélig zárva lesz karbantartási és felújítási munkák miatt. A MÁV a vonatokat Rákospalota-Újpest, Rákosrendező, Zugló, Kelenföld, illetve Kőbánya-Kispest vasútállomásra irányítja át. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Fotó: Máthé Zoltán

Tíz év alatt 240 ezerrel nőtt az ingázók száma. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen kiadott közleménye szerint a foglalkoztatottak harmada ingázik. Ennek egyik oka, hogy a 2000-es években egyre többen költöztek ki a nagyvárosból, ám munkahelyük ugyanaz maradt. A férfiak inkább vállalják az utazással járó nyűgöt (38 százalékuk ingázik, míg ugyanez a nők 28 százalékáról mondható el), ahogyan a szüleikkel élő, de dolgozó 30 év alatti fiatalok is. 

A mindennapos utazás régiónként is eltérő képet mutat: a Pest megyében élők 61,8 százaléka ingázik, de magas ez a szám a Közép- és Nyugat-Dunántúlon is. A legkevesebbet az Észak- és Dél-alföldi régióban élők ingáznak.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek