Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sérti a női esélyegyenlőséget, ami az egyenlő bánásmód pozitív diszkriminációján keresztül valósul meg – ezzel az indokkal támadták meg az Alkotmánybíróságon a férfiak korábbi nyugdíjazását. Az ügy még áprilisban kezdődött, amikor Bodnár József, a Vasutasok Szakszervezete ügyvivő testületének tagja népszavazást kezdeményezett.
Kép: Nyíregyháza, 2014. május 13. Útlevélkép készül a nyíregyházi városházán, az okmányirodában 2014. május 13-án. MTI Fotó: Balázs Attila, Fotó: Balázs Attila
Azt szeretné elérni, hogy a férfiak – a nőkhöz hasonlóan – negyven év munkaviszony után nyugdíjba vonulhassanak. Magánemberként szólalt fel ennek érdekében, de több szervezet is támogatja. Indoklásuk szerint sérti az esélyegyenlőséget, ha a társadalom egyik rétege ilyen kedvezményben részesül, míg a másik nem.
A népszavazási kérdést először a Nemzeti Választási Bizottság nem engedélyezte, most azonban a Kúria úgy határozott, november 5-ig lehet aláírást gyűjteni az ügy érdekében. Amennyiben meglesz a 200 ezer aláírás, kiírják a népszavazást. Nem örül a férfiakkal együtt mindenki: például több nőszervezet és meg nem nevezett magánszemélyek. Őket képviseli Dessewffy Alice jogász, aki alkotmányjogi panasszal fordult az Alkotmánybírósághoz a Kúria döntése ellen. Mint elmondta, a pozitív diszkrimináció, amely a női egyenjogúság érdekében megvalósul – vagyis, hogy a nők korábban mennek nyugdíjba, mint a férfiak – a legtöbb európai országban érvényes. Ha sikeres lesz a népszavazás a férfiak nyugdíjazásáról, az az alaptörvény ezen rendelkezéseiben okoz kárt.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nemrég arról beszélt, ha a férfiak is korábban mehetnek nyugdíjba, az a többieket is érinti: csökkenhet az öregségi ellátás összege.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu