Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nem tervezett kétoldalú tárgyalást, mégis tartott egy megbeszélést Barack Obama amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap. Ráadásul egészen meghitt hangulatban: a G–20-csúcs munkaebédét kihasználva négyesben (az elnökökkel tartott egy-egy tanácsadójuk) félrehúzódtak egy sarokba, ahol több mint húsz percig beszélgettek.
Kép: U.S. President Barack Obama , right, talks with Russian President Vladimir Putin, left, prior to a session of the G-20 Summit in Antalya, Turkey, Monday, Nov. 16, 2015. The leaders of the Group of 20 were wrapping up their two-day summit in Turkey Monday against the backdrop of heavy French bombardment of the Islamic State's stronghold in Syria. The bombings marked a significant escalation of France's role in the fight against the extremist group.(Kayhan Ozer/Anadolu Agency via AP, Pool), Fotó: Kayhan Ozer
Hogy miről, azt nem hozták nyilvánosságra. Egyik jól megtippelhető témájuk Ukrajna lehetett. Az ország, amelyről azt hihetnénk, hogy immár jó úton jár, nemrég helyhatósági választásokat is tartottak, ráadásul zavargások nélkül, az ország szakadár területein pedig példásan betartják a tűzszünetet – alig szerepel a hírekben. Az ország, amelynek az Egyesült Államok kongresszusa a napokban megítélt egy 300 millió dolláros segélyt, ami igen nagyvonalú gesztus. Kicsit árnyalja a humánumát, hogy ennek jelentős része, azaz 50 millió dollár támadó fegyverek formájában érkezik majd Ukrajnába.
Ez nagyjából 20 millió kézigránát-egyenérték. Putyin elnök például felvethette Obama elnöknek: – Miszter Prezident, ugyan minek ez a hatalmas mennyiségű fegyver a szomszédomnak?
Hogy erre Obama elnök mit válaszolhatott? Talán arra gondolt, hogy Ukrajnának az év végéig vissza kell fizetnie Oroszország részére egy 3 milliárd dolláros kölcsönt, különben fizetésképtelenné válik, és beköszönt az államcsőd. Ha ez bekövetkezik, az USA ismét közelebb próbálhatja húzni magához Ukrajnát, ami Oroszországnak nem fog tetszeni. Onnan pedig már csak egy lépés, vagy inkább egy gombnyomás a harcok kiújulása… De ezt bizonyára nem mondta volna ki.
Ez persze csak találgatás – lehet, hogy a beszélgetésük egészen másról szólt. Talán a Közel-Keletről. Ukrajna pedig nem a Közel-Kelet része – még ha időnként azt a benyomást kelti is.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu