Rabszolgasorban - Se menekült, se pénz - 14 évre is börtönbe kerülhet - Rossz emlékűek - Hírmorzsák

A Szabad Föld hetilap Külvilág rovatában megjelent hírmorzsák.

Ország-világSZF-ajánló2016. 11. 04. péntek2016. 11. 04.
Rabszolgasorban - Se menekült, se pénz - 14 évre is börtönbe kerülhet - Rossz emlékűek - Hírmorzsák

RABSZOLGASORBAN
Egy dán oknyomozó dokumentumfilm a dél-afrikai borászatokban uralkodó borzalmas állapotokat mutatta be, ennek következtében több üzletben levették a polcokról a Robertson Winery nevű cég termékeit. Durva időjárási körülmények között, hosszú munkaidővel, mérgező anyagoknak kitéve dolgoznak az emberek, igen alacsony bérért. Sőt tovább él az 1800-as években kialakult „dop-rendszer”, melyben pénz helyett alkohollal fizetik ki a függő sorban élő munkásokat.

SE MENEKÜLT, SE PÉNZ
Csökkentené vagy megvonná a Magyarországnak járó uniós támogatások jelentős részét a görög miniszterelnök. Alekszisz Ciprasz kedden Athénban arról beszélt, hogy ez lenne a méltányos eljárás azokkal az országokkal szemben, amelyek nem hajtják végre a közös menekültügyi döntéseket. Korábban az olasz miniszterelnök közölte, hogy kész megvétózni az uniós költségvetést, ha nem segítenek Olaszországnak a menekültek fogadásában.

14 évre
is börtönbe kerülhet
a világ leghíresebb fotóján szereplő afgán lány, Sharbat Gula. A nő hamis, Sharbat Bibi álnévre kiadott személyi igazolvánnyal tartózkodott Pakisztánban, hazáját a kiújuló polgárháború miatt hagyhatta el. Az afgán határ melletti Pesavar tartományban próbált meg letelepedni, ott kapta el a pakisztáni szövetségi nyomozóhatóság. A Steve McCurry által készített híres kép 1984-ben készült egy pakisztáni menekülttáborban.

ROSSZ EMLÉKŰEK
Háborús bűnösök kitüntetése miatt tiltakoztak a Bosznia-Hercegovinában szolgáló diplomaták. A boszniai Szerb Köztársaság parlamentje három elítélt háborús bűnösnek – Radovan Karadžićnak, Biljana Plavšićnak és Momčilo Krajišniknak – adományozott emlékplaketteket az országrész létrehozásában vállalt szerepükért. Az 1992–1995- ös boszniai háború több mint százezer halálos áldozatot követelt. A háborút lezáró daytoni békeszerződés osztotta két, nagy önállóságot élvező országrészre Bosznia-Hercegovinát: a terület 51 százalékát kitevő, bosnyákok és horvátok lakta Bosznia-hercegovinai Föderációra és a többségében szerbek lakta boszniai Szerb Köztársaságra.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek