Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Csalódott a Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség. Nem értik, miért kaptak kevesebb pénzt az OEP-kasszamaradvány év végi „kisöprésekor”, amikor az ily módon szétosztható teljes összeg a tavalyihoz képest nem változott.
A járóbeteg-ellátás 2015 végén 1,3 millió forint körül kapott a „kasszasöpréskor”. Azon összegről van szó, amelyet az állam nem használ fel a gyógyító-megelőző ellátásra szánt éves költségvetésből. S bár 2016 végén is – hasonlóan az előző esztendőhöz – 8 milliárd maradt összesen az egészségügyi büdzsében, ebből a szakrendelők most csupán 263 millió forinthoz jutottak.
– Dacára annak, hogy előtte egyeztettünk az egészségügyi államtitkársággal, s megígérték: annyit kapunk, amennyit korábban. De csak töredékét adták – mondja dr. Kóti Tamás, a Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség elnökségi tagja. Voltaképpen mindent vittek a kórházak: tavaly ősszel a 60 milliárdos konszolidációs összeget, legutóbb szinte a 8 milliárdot teljesen.
– Eközben intézményeink – ellentétben a kórházakkal – nem halmoznak fel adósságot. És nekünk is fejlesztenünk kell a minőségi ellátáshoz: a „kasszamaradványt” ezért mindig betervezzük az eszközvásárlásba.
Másrészt: a járóbeteg-ellátásban elég sok a vállalkozó orvos, őket a szeptemberi béremelések nem érintették. Az ígért egymilliárdból kompenzálni tudtuk volna őket is – jegyzi meg Kóti Tamás.
S mit tehet a szakmai szövetség?
Ismét tárgyaltak az egészségügyi államtitkársággal, hogy megkapják az eredetileg ígért forrást. A pénz felhasználásával csökkenthetik az előjegyzési időket is. Az államtitkárság semmi biztosat nem mondott. Ám azt belátták: méltatlanul kevés összeg jutott a szakrendelésre. Holott a kormányzat mégiscsak ezt tekinti az egészségügy fókuszának.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu