Milyen nagy csend lett hétfőn reggelre az országban!

Palágyi Béla írása a Sportnapló rovatban.

Ország-világPalágyi Béla2017. 08. 04. péntek2017. 08. 04.

Kép: Budapest, 2017. július 29. Török Béla (b) és a horvát Luka Loncar a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntőjében, a Magyarország - Horvátország mérkőzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd, Fotó: Koszticsák Szilárd

Török Béla; Loncar, Luka
Budapest, 2017. július 29. Török Béla (b) és a horvát Luka Loncar a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntőjében, a Magyarország - Horvátország mérkőzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Fotó: Koszticsák Szilárd

Milyen nagy csend lett hétfőn reggelre az országban! Véget ért a két és fél hétig tartó vizes világbajnokság, már nem dübörögtek a motorok a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíj versenyén, és Győrben sem vetélkednek tovább a résztvevők a tinédzser korú fiatalok nagy sikerű sportrendezvényén. Bár nincs még vége a nyári kavalkádnak, ám a szusszanásnyi időben elmondhatjuk: jó volt nagy zajban élni Budapesten, Mogyoródon, illetve a Duna-, a Balaton- és a Rába-parton is. 

A vizes világbajnokság legszorgalmasabb medálgyűjtője Hosszú Katinka lett, aki a 200 és 400 méteres vegyes úszásban is aranyérmet szerzett, továbbá ezüstöt nyert 200 háton. S voltak nemesfémgyűjtő társai is: a 17 éves Milák Kristóf – a verseny legkellemesebb magyar meglepetése – 100 pillangón szerzett ezüstöt, ugyanígy Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Cseh László 200 pillangón, majd a férfi vízilabda-válogatott. Pólósaink édes-kesernyés hangulatban álltak a dobogó második fokán, a döntőben a horvátoktól kaptak ki. Bár a gyenge 0-4-es kezdés után még kiegyenlítettek, de ezzel elfogyott a szusz, a 6-4-es győzelmet követően a horvát himnuszt játszották el.

A megnyitó és a záró rendezvény is Csodaországba repítette a nézőket, míg a rendezésről a legfőbb vizes hadvezetés eskü alatt állította, hogy minden idők legjobbja volt. Hogy az éremtáblázaton a kilencedikek lettünk, szintén nem szégyellni való: a két arany, öt ezüst és két bronz Spanyolországnak, Hollandiának, de még Németországnak sem jött össze.

XXX

A magyarok Győrben, az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) küzdelmeiben sem vallottak szégyent. A részvétel máris sikert jelentett: 50 ország 2500 fiatalja állt rajthoz a különböző számokban. A közönség azokat az ifjakat láthatta, akik a következő olimpiák főszereplői lehetnek, s ez a jövőkép nekünk is számos későbbi aranyat ígér.

Elsősorban a vizes számokban – úszás, kajak-kenu – szerepeltünk sikeresen, de helytálltak cselgáncsozóink is. Így 13 arany-, 14 ezüst- és 14 bronzéremmel a harmadik helyen végeztünk az összesített éremtáblázaton. Az aranyszerzők: úszásban Nagy Réka 200 és 400 méter vegyes, Berecz Blanka 200 pillangó, Zombori Gábor 200 hát. Kajak: Szellák Szabina 500 méter. Kenu: Molnár Csenge 500 méter. Cselgáncs: Feczkó Csanád, Sipőcz Richárd, Szeredás Botond. Atlétika: Horváth Karolina 2000 méter akadályfutás.

Érdemes lesz tehát ezeket a neveket fejben tartanunk az elkövetkezendő évtized olimpiáira!
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek