Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ezt írtuk a Szabad Föld hetilap hasábjain október harmadik hetében.
1947.
Rövidesen megkezdi működését a dolgozók bírósága, amely öttagú lesz, elnöke egy szakbíró, négy tagja pedig nagyüzemi munkás. A jövőben a munkásbíróságok hatáskörébe tartoznak az árdrágító bűncselekmények, valamint a közszükségleti cikkeket külföldre csempészők ügyei. A munkásbíróság határozata ellen fellebbezésnek helye nincs. Halálbüntetés esetén a tanács határoz, hogy kegyelemre ajánlja-e az elítéltet vagy nem. A feketézők, a spekulánsok, a csempészek számíthatnak a munkásbíróságok szigorára.
1957.
Október 3-án, 57 éves korában elhunyt Szabó Lőrinc Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító, a modern magyar líra egyik nagy alakja. Vívódás, önmarcangolás volt életpályája, nem tudott megbékélni önmagával, de a világgal sem, amelynek ezernyi kínját, bánatát sokszor megénekelte. Számos versét fordították le angolra, oroszra, franciára, németre. Első szívtrombózisát még szinte észrevétlenül, lábon húzta ki, 1954 szilveszterén a második szívroham már súlyos kórházi kezelést kívánt. 1957 őszén, amikor ismét rosszul lett Illyéséknél, Tihanyban, újabb trombózisra gyanakodtak. Innen mentővel szállították egy pesti klinikára, ahol azonban már nem tudtak segíteni rajta.
1967.
Jövő augusztusban Szófiában lesz a IX. Világifjúsági Találkozó. E találkozó tiszteletére ismét megrendezik a „Ki mit tud?” vetélkedőt. Várják azokat az amatőröket, akik a korábbi „Ki mit tud?”- ban nem szerepeltek. Az énekesek, zenekarok számaikat csak magyarul adhatják elő, és követelmény, hogy a versenyzők megjelenése, ruházata ízléses, esztétikus legyen.
1977.
Reggel 10-től este 8-ig tartott a fesztivál, amelynek fellépői lemondtak a gázsijukról, s így a több mint harmincezres jegybevétellel együtt tekintélyes összeg került az antiimperialista szolidaritási alap számlájára. A sok fellépő között a legnagyobb sztár a Piramis volt: amikor megérkezett Révész Sándor, az együttes énekese, a rajongók felemelték a kocsiját. De nehéz volt, ezért aztán letették.
1987.
Első feleségem meseszép volt, csak önző. Nekem üres paprikás krumplit adott, míg ő a magáéra kolbászt rakott. Nekem használt cipőt vett, ő meg olasz importcipellőben topogott. Elváltunk. Az új feleségem szorgos, de olyan unalmas volt, hogy a legintimebb helyzetben is majd’ elszundítottam. Mikor visszakönyörögte magát az első feleségem, elváltam, s visszavettem őt. De jött vele a szeretője is, a présházban rajtakaptam őket. Elváltunk. A következő nő szinte tökéletes volt, csak éppen frigid. Ekkor én mentem vissza az elsőhöz, akivel csodás volt a szex, de egy idő után beárult a harmadik feleségemnek. Elváltunk.
Most egy fiatal özveggyel és kisfiával élek együtt, nem is lenne baj, de a kiterjedt rokonsága szinte megfojt bennünket. És megint jelentkezett az első feleségem. Lehet, hogy mégis ő az igazi?
1997.
Nálunk sem alaposság, sem szakszerűség, se vételi lehetőségek nincsenek az új adók beüzemelése kapcsán. Tudósítások, untató leírások tömege arról, hogy milyen sáv, milyen lavór, milyen átállás, csak éppen arról nincs szó, hogy kik a felelősök az űrbe sugárzott láthatatlan műsorokért? Mert egyelőre az ország kivételezett kis része unatkozhat azon a semmin, amit állítólag pluszként kapott.
2007.
Nemecsek, Boka, Áts Feri – ugye, mindenki tudja, hogy a Pál utcai fiúkról van szó? A most 100 éves regény tiszteletére szobrot avattak, kiállítás nyílt, de a legérdekesebb, hogy a VIII. kerületi Tömő utcában megépítették az eredeti grund mását. Áll a farakásokból kialakított várrendszer, s ott látható a grund őrének kalyibája is. Tán csak Hektor, a tót kutyája hiányzik…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu