Vízügyesek harca az ár- és belvízzel

Az ár- és belvízgondok kapcsán a hírekben gyakran szereplő vízügyi igazgatóságok is igyekeznek munkájukat hatékonyabbá tenni. Ennek érdekében bevezették a minőségirányítási rendszert, lévén a vízgazdálkodás és a vízkárok elhárítása is a köz javát szem előtt tartó szolgáltatás.

Zöld FöldSzőrös Zoltán2010. 03. 11. csütörtök2010. 03. 11.
Vízügyesek harca az ár- és belvízzel

A vízügyi ágazatban is széles körű minőségi szolgáltatásra van szükség – mondta Kóthay László vízügyi szakállamtitkár annak apropóján, hogy a Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (KÖTI-KÖVIZIG) megkapta az ISO-9001 minősítést.

A szakállamtitkár hangsúlyozta: az ágazat a nehéz gazdasági körülmények között is az elvártak szerint teljesít, s ez azoknak a jó partneri kapcsolatoknak is köszönhető, melyeket az igazgatóságok – többek között – az önkormányzatokkal és a katasztrófavédelemmel kialakítottak.

Magyarországon a vízgazdálkodás területén négy típusú minőségirányítási rendszert alkalmaznak – a most átnyújtott tanúsítvány hatálya jelentős tevékenységi körre érvényes. Az ár- és belvíz elleni védelem mellett a környezeti kárelhárítás, a vízgazdálkodás, illetve a vízkorlátozás területén, sőt a hajóutak kitűzésénél is meg kell felelni az előírásoknak.

A minőségbiztosítási rendszer bevezetését egy esztendei munka előzte meg a szolnoki központú KÖTI-KÖVIZIG-nél, s az év elején a rendkívüli árvízi helyzetben máris élesben tesztelhették. Az igazgatóság illetékességi területén 631 kilométer hosszúságú árvízi fővédvonal található, melynek több szakaszán kellett az elmúlt hetekben III. fokú készültséget elrendelni. A belvízzel elöntött területek nagysága pedig meghaladja a 33 ezer hektárt. A csaknem 420 dolgozót foglalkoztató igazgatóság munkatársai közül 386-an vettek részt a minőségbiztosítási rendszer bevezetésével egyidejűleg szervezett oktatásban.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek