Magyarország az élen járhat!

A világ energiaellátását ma javarészt a fosszilis energiahordozókból nyerjük, ezek mennyisége azonban radikálisan csökken. Egyes becslések szerint a kőolaj, földgáz és szénalapú energiahordozók mennyisége már csak néhány évtizedre elegendő – s akkor még szót sem ejtettünk ezek környezetkárosító hatásairól.

Zöld FöldKovács Réka2010. 11. 03. szerda2010. 11. 03.
Magyarország az élen járhat!

A fosszilis tüzelőanyagok elégetésével rengeteg szén-dioxid, nitrogén-oxid, korom es más szennyeződés jut a levegőbe, az atomerőművek működésekor pedig a radioaktív szennyezés lehetősége áll fenn. Ezekkel szemben kapnak egyre nagyobb szerepet a megújuló energiaforrások, vagyis a vízenergia, napenergia, szélenergia, biomassza, geotermikus energia, hullámenergia, ár-apály energia.

A családi háztartások számára leginkább a napenergia használata tűnik célszerűnek, mivel hazánkban a napos órák száma földrajzi fekvédtől függően 1900-2200 óra/év, azaz sokkal jobb adottságokkal rendelkezünk, mint Ausztria, Dánia, Hollandia vagy Németország, akik ma vezető szerepet játszanak a napenergia-hasznosítás területén.

A megújuló energiaforrásokban és a Kárpát-medencében rejlő lehetőségekről, nehézségekről, illetve a környezetvédelmi felelősségvállalásról is szó esik majd november 15-én a Global Energy Zöld Vállalkozások Napján. A cél, hogy felhívják a jelenlegi és leendő fiatal vállalkozók figyelmét az alternatív energiákban rejlő lehetőségekre, hogy a következő gazdasági generációba tartozó fiatalok már ezekkel az eszközökkel biztosítsák vállalkozásuk számára az energiaellátást.A Fiatal Vállalkozók Hetének kezdő rendezvényén előadást tart Olajos Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium energia- és klímapolitikai helyettes államtitkára, illetve Tiborcz Péter, környezetvédelmi szakjogász is.

A rendezvényre ITT regisztrálhat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek