Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sokan már telepítenék a gyümölcsfákat, bokrokat, de ne tegyék! Még nincs itt az idő. Az idei csemeték még a földben vannak, csak október 20. után termelhetik ki a kertészek, mikor már természetes módon leáll a növények nedvkeringése, felkészültek a télre. Addig nem is kerülhet friss szaporítóanyag az árudákba. Most és egész évben csak konténeres csemeték ültethetők biztonsággal, az úgynevezett szabadgyökerűek nem.
MIRE FIGYELJÜNK VÁSÁRLÁSKOR?
A kiválasztásnál ügyeljünk arra, melyek a hazánkban honos fajták, hiszen azok kevesebb ápolást igényelnek, mint az egzotikus növények. Alaposan nézzük meg a csemetét. Amelyiket a faiskolában megfelelő körülmények között tárolták, a vesszőinek héja feszes, míg ha ráncosnak látjuk, akkor valószínűleg nem jól ápolták vagy elöregedett, több hónapja kitermelt fát látunk.
ÍGY ÜLTESSÜNK.
A csemetének az a legjobb, ha éppen olyan mélyre ültetjük a földbe, mint ahogyan a faiskolában tették. A túl mélyre ültetett növény gyökerei nehezebben vagy nem is erednek meg; míg ha magasabbra kerül, akkor könnyen megfagyhat, az alany előtörhet.
HA MÁR VANNAK GYÜMÖLCSFÁINK ÉS -BOKRAINK.
Ha a korábbi évekről rendelkezünk ültetvénnyel, akkor azok tisztogatásának is most van itt az ideje. Kezdjük az almatermésűekkel, ezt követően a gyümölcsbokrok következzenek, figyelve arra, hogy a ribiszke, a köszméte, a málna, valamint a csonthéjasok közül a kajszi- és az őszibarack metszésével meg kell várnunk a rügyfakadást.
Figyeljünk arra, hogy a metszés következtében sebek keletkeznek a fákon. A mikroorganizmusoknak a szövetekbe kerülését azonban a sebek kezelésével megakadályozhatjuk.
A metszést kizárólag fagymentes napokon végezzük, ellenkező esetben a hajtásokon ejtett sebek nem gyógyulnak be. A hideg évszakok végeztével – egyelőre még csak lélekben – pedig fel kell készülni kertünk tavaszi ápolására.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu