Félti a férfiasságát? Tekerjen fekve!

A kerékpározás árthat a férfiasságnak – állítják egyes kutatók. Bár a bicajozás és a potenciaproblémák közötti összefüggést már korábban felismerték, most számok is bizonyítják: a hegyi kerékpározás és a nem megfelelő nyereg rombolhatja a férfiasságot.

Család-otthonK. G.2015. 05. 20. szerda2015. 05. 20.

Kép: bicikli kerékpározás nyereg ülés here nehézség kényelem hátrány egészségkárosodás sport 2015 05 11 Fotó: Kállai Márton

Félti a férfiasságát? Tekerjen fekve!
bicikli kerékpározás nyereg ülés here nehézség kényelem hátrány egészségkárosodás sport 2015 05 11 Fotó: Kállai Márton

Az innsbrucki kórház urológusai a rendszeresen biciklitúrázó férfiak 88 százalékánál találtak prosztataproblémákat. A hegyi kerékpározás ugyanis megviseli a heréket: az ütődések okozta hegesedések, bevérzések miatt csökken e szervek vérellátása, ennek következtében mennyiségileg és minőségileg egyaránt romlik a spermiumképződés. Mindez együtt odavezethet, hogy drámaian lecsökken a spermában az egészséges ondósejtek száma, apad a nemzőképesség.

Bár a kerékpározó férfiak sosem panaszkodnak, a németországi Köln környékén élő népes biciklis társadalom körében végzett felmérésből kiderült: a rendszeresen bicajozók között háromszor annyi az impotenciával küszködő, mint a nem kerékpározók között. A problémát a nőkből és férfiakból álló biciklis rendőrök kérésére az amerikai Yale Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között is megvizsgálták, mivel a hetente 15 kilométernél is hosszabb távot letekerő hölgyek szerencsére „mertek” panaszkodni.

Nos, azoknál a bicikliknél, ahol a kormány alacsonyabban helyezkedik el a nyereghez képest, sokkal nagyobb nyomás éri a pedálozók érzékeny hátsó-alsó fertályát. Minél alacsonyabban van a kormány, annál előbbre kell dőlni, s a súly jóval nagyobb része nehezedik a gátra, így fennáll a veszély, hogy a nemi szerv és környéke idővel érzéketlenné válik.

Szerencsére a nemzetközi kutatások megoldást is találtak erre a kínos problémára. Az „ép herékben ép spermák” egyik megoldása például a reku, vagyis a fekvő kerékpár, mely hosszú távon mindkét nemnek egészséges.

Ám ha az uraknak a fekvő kerékpár nem lenne elég sportos, cseréljék ki a kerékpárjukon a nyerget! A jó nyereg kellően párnázott, puha, nem túl keskeny, nem túl széles, s enyhén előre lejtő szögbe kell állítani. S hogy ez a gond nálunk is valós, elég beírnunk a netes keresőbe a problémára utaló kérdést, máris ömlenek a panaszok, sőt egyes cégek már olyan „szabadalmaztatott” biciklinyerget is hirdetnek, amely nem okoz impotenciát.

Reklám helyett mi ezek után csak jó biciklizést kívánhatunk olvasóinknak!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek