Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Hámló, vörös, száraz bőr, erős viszketéssel – az ekcéma tipikus tünetei. Leggyakoribb válfaja a gyermekkori (atópiás) ekcéma, amely, mint veleszületett (öröklött) rendellenesség keseríti meg a gyermek életét. Jó hír viszont, hogy az esetek többségében enyhül, sőt meg is szűnik a tünet a kor előrehaladtával.
Az ekcéma valójában a bőr gyulladása, amely leggyakrabban a karon, a kézen, a lábon, az arcon és a nyakon jelenik meg.
Kialakulásának pontos oka nem ismert, annyi azonban bizonyos, hogy a betegség helyén a bőr hiperérzékeny, és túlzó reagálást mutat a különféle ingerekre, hatásokra. Szappanok, illóolajok, kozmetikumok, textilöblítők, bizonyos ruhaanyagok, levegőben terjedő allergének válthatják ki az érzékeny bőrfelület erőteljes reakcióját, a gyulladást. A vizsgálatokból azonban egyértelműen kiderül, hogy nem allergiáról van szó.
A betegség kezelése türelmet és odafigyelést kíván, mert olyan praktika, amelyik egy csapásra megszüntetné a kórt, sajnos nem létezik. Viszont az ekcéma karbantartható, a tünetek minimálisra szoríthatók vissza, illetve hosszabb-rövidebb tünetmentes időszakok is elérhetők. Fontos a tisztálkodás, de a szappant és a habfürdőt kerülni kell. Az ekcémás bőrfelületet szappanmentes lemosóval kell tisztán tartani.
A betegség miatti szárazbőr kezelésére a hidratáló kenőcsök alkalmasak, amelyek nedvesen tartják a bőrt, csökkentik annak feszülését és így a viszketést. Kizárólag az orvosok által javasolt hidratáló szert szabad használni (ilyen például a Lipobase, a Locobase és a Repair kenőcs), amellyel naponta kell kenni a viszketeg területet.
A beteg mindennapjaiban fontos, hogy ruhaneműje és ágyneműjének huzata pamutból készüljön, s párnája ne legyen tollal töltve. Lehetőleg házi- vagy hobbiállat se legyen az ekcémás bőrű gyermek közelében, szobáját, illetve az egész lakást pedig gyakran kell szellőztetni.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu