Öngyógyítás mágnessel

Sokan csupán divatból hordanak mágnesékszereket, egyre többen esküsznek azonban ezek jótékony hatására. A mágnesterápia meglepő módon már az orvosok közt is szerez híveket – természetesen csak alternatív gyógymódnak ajánlják.

Élet-egészségPalágyi Edit2010. 11. 03. szerda2010. 11. 03.

Kép: Mágnesterápia gyógyászat betegség egészség orvosság akkupunktúra Kövesdi Natália 2010.10.21. fotó: Németh András Péter

Öngyógyítás mágnessel
Mágnesterápia gyógyászat betegség egészség orvosság akkupunktúra Kövesdi Natália 2010.10.21. fotó: Németh András Péter

Egyre többen szenvednek allergiától, alvásproblémáktól, gyakori fejfájástól, sokan cipelnek túlsúlyt. A betegségek oka sokszor a szervezet – újabban sokat emlegetett elsavasodása – magyarázza Kövesdi Natália természetgyógyász. Egyes kutatók szerint nem csupán a húsban és cukrokban gazdag táplálkozás okolható az „átkos” elsavasodásért, hanem közrejátszik a folyamatban az is, hogy a Földünk mágneses tere legyengült az utóbbi kétszáz évben. A mágnesterápia tehát azért hatásos – véli a természetgyó­gyász –, mert semlegesíti a savas kémhatást, tehát lúgosító hatású, és egyúttal pótolja a hiányzó mágnesességet. A páciens így energikusabb, frissebb lesz, a szervezete pedig könnyebben beindítja az öngyógyító folyamatait. Mindezt persze nem árt megtámogatni az egészséges életmóddal – közismert például, hogy a sok zöldség fogyasztása azért is ajánlott, mert ezek lúgosítanak.

– Több orvos elfogadja már alternatív gyógymódnak a mágnesterápiát. Még azok is, akik kezdetben kétségekkel telve tekintettek rá – magyarázza dr. Pógyor Margit. A miskolci szülész-nőgyógyász azt tapasztalta, hogy egyes kisebb petefészekciszták a mágneses kezelés hatására felszívódtak, így nem volt szükség műtétre. Miómák esetében is eredményesen bevethető a módszer; mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a rendszeres nőgyógyászati szűréseket emiatt el kéne hanyagolni. A doktornő szerint mélyvénás gyulladás esetén is eredményesen vetették be a mágneses készüléket, mely így megszüntette a trombózis veszélyét. Előfordul, hogy a kezelést a műtétek után alkalmazzák, hogy gyorsabban gyó­gyuljanak a sebek, máskor a fájdalmas felfekvéseket kezelik vele.

– A gyerekeknél igen nagy könnyebbség, ha nincsen szükség injekcióra, és ha a kicsik gyorsabban kilábalnak a bajból. Nem hit kérdése, hogy használ-e a mágneses kezelés, ez ugyanis egyszerű biofizika. Az erős északi pólusú mágnes javítja a helyi oxigénellátást és segíti a csont átépülését, így csonttöréseknél is alkalmazható – magyarázza dr. Schemmel Ágnes. A Szeged környékén praktizáló gyermekorvos évek óta alkalmazza a mágnesterápiát – elsősorban fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre, sportsérülések vagy baleseti sebek gyógyítására, a sebfertőzés megelőzésére.

A nyári biciklibaleseteknél például igen hasznos lehet, ha mágnessel segítik meg a gyógyulást. Visszatérő fülfájással kínlódó csemetéknek ugyancsak használhat a mágnes. Sírós, nyűgös, nehezen elalvó babáknál pedig stresszoldásra is beválhat e módszer. Már az könnyebbség, ha a kicsik nem menekülnek a kezelések elől, jegyzi meg az orvosnő. Elképzelhetőnek tartja, hogy a terápia sikerének 30 százaléka a placebohatásnak tulajdonítható, de úgy véli, a maradék 70 százalékot a mágnesnek köszönhetik.

Senki sem állítja, hogy a mágneses kezelés „csodás gyógyulásokat” ígér, ahogy azt sem, hogy a módszer híveinek nem lesz szükségük gyógyszerre, és biztosan elkerülhetik a sebészkést. Alternatív gyógymódnak, illetve a bajok megelőzésére azonban beválhat a mágneses ékszer vagy készülék – állítják már egyre többen a fehér köpenyesek közül is. Egy biztos azonban: ez a kiegészítő terápia semmiképpen nem helyettesíti az orvosi kezelést, tehát muszáj bekopogni a rendelőbe.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek