Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A méregtelenítés során megszabadítjuk szervezetünket a felgyülemlett káros anyagoktól. Sajnos, vannak olyan méreganyagok, mint a levegő szennyezettsége, amit el kell szenvednünk, de tudjuk, mit tehetünk ellene. Az viszont csak egyszerű döntés kérdése, hogy lemondunk-e a húsról, az édességről vagy a kávéról?
Tavaszi kimerültség
A téli bevackolás és melegigény gyakran maga után vonja a masszívabb ételek kívánását, sokkal jobban esnek a zsír- és szénhidrátdús ételek, ami aztán meg is látszik rajtunk. Télen az anyagcserénk is jócskán lelassul, így a táplálkozásunk során szervezetünkbe kerülő mérgeket és a káros anyagokat sem tudja kellőképpen megsemmisíteni. Ami azért lenne fontos, mert ezek a káros anyagok megakadályozzák az oxigén- és tápanyag-ellátási feladatokat. Miután sejtjeink nem jutnak hozzá kellő mértékben a működésükhöz szükséges tápanyagokhoz, nem érezzük fittnek magunkat, álmosság és erőtlenség gyötör bennünket. Évente két alkalommal - tavasszal és ősszel - érdemes beiktatni egy méregtelenítőkúrát.
A méregtelenítés szervei
Máj
A máj igen sokáig képes elviselni a túlterhelést anélkül, hogy komolyabb tüneteket mutatna. Pontosan ez az oka annak, hogy sokan nem veszik elég komolyan, ha gyorsabban elfáradnak, gyengébbek, levertek, pedig ezek már a májfunkció gyengülését jelezhetik. Minthogy a májsejtek termelik az epét, amely a zsírok emésztésében játszik szerepet, a májműködés elégtelenségére kell gondolni, amennyiben émelygünk a zsíros ételek elfogyasztása után vagy gyakran szenvedünk felfúvódástól és erős hasi fájdalmaktól.
Vese
A vese a szervezet szűrőjeként működik, de nem csak a fel nem használt anyagok, illetve mérgek eltávolítása a feladata, hanem szabályozza a szervezet só- és vízháztartását is. A vizeletbe ugyanis kiválasztódnak olyan ásványi anyagok, amelyekre testünknek szüksége van, így a vese a kellő mennyiséget visszajuttatja a vérbe, hogy szervezetünk belső egyensúlya fenntartható legyen.
Tüdő
Míg belégzéskor tüdőnk megtelik levegővel és így sejtjeink hozzáférhetnek a számukra nélkülözhetetlen oxigénhez, addig kilégzéskor a szén-dioxidtól és a felesleges anyagcseretermékektől szabadulunk meg. Ehhez azonban az kell, hogy alaposan és mélyeket lélegezzünk, ne csak felületesen kapkodjuk a levegőt.
Bőr
A verejtékmirigyeken keresztül választjuk ki azokat a salakanyagokat is, amelyek más módon nem ürülhetnének ki. A verejték jellegzetes illatát éppen a méreganyagok sokfélesége okozza.
Bélrendszer
Beleink feladata a táplálék emésztése, lebontása, innen szívódnak fel a fontos tápanyagok, a felesleges salak pedig rajtuk keresztül jut el a kijáratig. Ha jól működik a béltraktus, gyorsan kiürülnek a salakanyagok, nem halmozódnak fel és nem mérgezik szinte folyamatosan szervezetünket. Ha a tavaszi tisztogatással beleinket megszabadítjuk a lerakódott salakanyagoktól, faluk rugalmasabb lesz, könnyebben továbbítják a táplálékot, és a hasznos tápanyagok felszívódása is tökéletesebb lesz.
A méreganyagok felszaporodását jelentheti: székrekedés, hasi fájdalmak, felfúvódás, kellemetlen testszag, mitesszerek, pattanások a bőrön, nehézlégzés, fáradékonyság, levertség, gyakori betegeskedés, narancsbőr.
Forrás: Diéta és Fitnesz
A cikk második részét holnap olvashatja!
A tisztítókúrához tartozó mintaétrendeket a Diéta és Fitnesz magazin áprilisi számában találja meg!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu