Hol a híres magyar kreativitás? Nem jeleskednek diákjaink

Nemcsak elméleti tudásban, problémamegoldásban sem jeleskednek a magyar diákok.

Ország-világMunkatársunktól2014. 04. 30. szerda2014. 04. 30.
Hol a híres magyar kreativitás? Nem jeleskednek diákjaink

A PISA-jelentésből derül ki számunkra a nem túl hízelgő adat, amelyet bár két éve végzett felmérés alapján értékeltek a szakemberek, még most is jelennek meg újabb elemző kötetek, részeredmények. Legutóbb az, hogy 44 részt vevő ország diákjai közül a magyarok a 33. helyen végeztek a kreatív problémamegoldás készségét illetően.

Legjobban az ázsiaiak teljesítettek, dobogósak lettek Szingapúr, Dél-Korea és Kína diákjai.

Az európai fiatalok közül a finnek a legjobbak.

A kelet-közép-európai térségben a cseh nebulók a legkreatívabbak. Mögöttünk a térségből mindössze Bulgária áll. A szakemberek szerint a kreatív problémamegoldó képesség nem feltétlenül függ össze az alapos elméleti tudással. A tapasztalatok szerint, aki gyerekként gyengén teljesít a problémamegoldás terén, az felnőttként nehezebben talál munkát.

Ezek is érdekelhetnek