Magyar sikerek, remény a folytatásra, és szerethető csapatok

Palágyi Béla írásai Sportnapló rovatában. - Még nincs itt a tenisz szabadtéri idénye, amikor vérprofikkal és nyájas amatőrökkel népesülnek be a pályák, de máris tapsolhatunk a magyaroknak. Az Ausztrál Openen a juniorok versenyét Piros Zsombor nyerte meg, ezért együtt utazhatott Davis-kupa-csapatunkkal Pozsonyba, a szlovákok elleni mérkőzésre.

Ország-világPalágyi Béla2017. 02. 11. szombat2017. 02. 11.

Kép: Pozsony, 2016. február 5. Fucsovics Márton ünnepel, miután legyőzte a szlovák Martin Klizant a Szlovákia-Magyarország tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának első egyes mérkőzésén Pozsonyban 2017. február 5-én. Fucsovics 3:6, 6:3, 6:3, 7:5-re nyert és ezzel Magyarország 3-1-re legyőzte Szlovákiát. (MTI/TASR/Michal Svitok), Fotó: Michal Svítok

FUCSOVICS Márton
Fotó: Michal Svítok

A házigazdák számítottak esélyesnek, hiszen az éljátékosuk, Martin Klizan a 36. a ranglistán, míg a mi legjobbunk, Fucsovics Márton a 159. helyen virít. S akkor még náluk volt a hazai pálya előnye is.

Igaz, mi a Davis-kupában képesek vagyunk megtáltosodni. 2015 nyarán, Siófokon az esélyesebb bosnyákokat fogadtuk, a tét a következő csoportba feljutás volt. Akkor a 786. helyet elfoglaló, Amerikában tanuló Nagy Péter három játszmában verte meg az 500 helyezéssel előtte álló Brkicet, s hozta vissza a sírból 3-2-re a meccset. Most miért ne történhetett volna meg ugyanez?

Nos, a szakma azt mondja a 3-1 arányú győzelmünkre, hogy az elmúlt két évtized legnagyobb bravúrjának számít. A főszereplője pedig Fucsovics Márton, akit néhány éve még szolidan vissza-visszaterelgettek a sportág ösvényére, miután olykor-olykor megpróbált letérni róla. Márton megnyerte a két egyest (Kovalikkal szemben 6:2, 6:7, 6:3, 6:4, Klizan ellen 3:6, 6:3, 6:3, 7:5). Tegyük hozzá, hogy a nyíregyházi fiúnak fájt a térde, fájdalomcsillapítóval játszott, ennek ellenére párosban is helytállt: Balázs, Fucsovics–Klizan, Andrej Martin 6:3, 2:6, 6:3, 6:7, 6:1. Február elején járunk, az igazi nagy megméretések csak most következnek. A történelmi nyitány után talán reménykedhetünk a hasonló folytatásban is.