Megszületett a bérmegállapodás, mutatjuk, hogy mennyi lehet a jövő évi minimálbér
origo.hu
Az árverések történetében nem csak a műtárgyak hoznak busás hasznot azoknak, akik a kalapács alá küldik értékeiket. A rajongók, gyűjtők, fanatikusok is jelentős szereplői a hírességek emléktárgyaiért vívott licitharcnak. Ők bármennyit képesek kifizetni a legabszurdabb dolgokért is, jól tudva, hogy az egykori tulajdonos neve az aranynál maradandóbb befektetés. Fogak, hajak, gatyák – a licitre kerülő tárgyaknak csak a fantázia szabhat határt.
Kép: Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi cries during a press conference at the Camp Nou stadium in Barcelona on August 8, 2021. - The six-time Ballon d'Or winner Messi had been expected to sign a new five-year deal with Barcelona on August 5 but instead, after 788 games, the club announced he is leaving at the age of 34. (Photo by Pau BARRENA / AFP), Fotó: PAU BARRENA
Huszonegy év után elköszönt a Barcelonától a hatszoros aranylabdás futballista, Lionel Messi. A csatár, mielőtt a francia fővárosba költözött volna, a búcsú-sajtótájékoztatón nem tudta visszafojtani a könnyeit, amit aztán egy szalvétával itatott fel. Egy szemfüles kukázónak Messi sírásos emléke jó befektetésnek bizonyul, ugyanis árverésre bocsátják a könnyáztatta szalvétát. Kikiáltási ára egymillió dollár (350 millió forint).
A sztori nem teljesen új keletű az árverések piacán, hasonlóra volt már példa korábban is, amikor a gyönyörű amerikai színésznő, Scatlett Johansson használt zsebkendője után törték magukat a rajongók.
Hitler alsónadrágja
Alig egy hónappal az Ausztria bekebelezését jelentő Anschluss után, 1938 áprilisában Adolf Hitler Grazba látogatott. Helyi luxusszállásán, a Parkhotelben a szálloda tisztítójába küldték a Führer szennyesét, azonban soha senki nem jelent meg átvenni a kimosott ruhákat. Évtizedekkel később a szálloda egykori tulajdonosának unokája eladta a „relikviákat” az amerikai Alexander Historical Auctions aukciósháznak. A grazi kirándulás emlékei között találkozhatunk egy koktélospohárral, egy pár monogramos zoknival, Hitler textil zsebkendőjével, a Mein Kampf dedikált példányával, sőt még egy homárvillával is. Az árverés legnagyobb szenzációja a Führer alsónadrágja volt, amely meglepően nagyméretű: derékban egyméteres és fél méternél is hosszabb. Ezek a számok igazolják, amit Hitler öltözködési szokásairól már eddig is tudni véltek: a náci vezető előszeretettel viselt minél lazább és kényelmesebb ruhákat. De hiába a díszesen hímzett monogram, az exkluzív viselet végül csak kétmillió forintnyi összegért kelt el. Hitler telesírná a gatyáját, ha látná, hogy az ma mindössze ennyit ér.
Preparátor legyen a talpán, aki több évtizedre képes tartósítani egy-egy hasonló tartalmú relikviát. De vajon ennének-e egy negyven évvel ezelőtt készült tortából?
Nos, idén augusztusban Diana walesi hercegné és Károly walesi herceg esküvői tortájának egy szelete is leütésre került – négy évtizeddel a házasságkötésük után. A Dominic Winter Auctions brit aukciósház szerint a megmaradt szelet a Diana és Károly 1981. július 29-i esküvőjére készített 23 torta egyikéből származik. Annak idején Moyra Smith, az anyakirálynő egykori alkalmazottja kapta a süteményt, aki – gondolva a jövőre – azt frissen tartó fóliába csomagolta, s ennek köszönhetően cukrászatilag ma is jó kinézetnek örvend.
Ha az emberi testrészeknél időzünk, hamar kiderül, hogy a haj és a fog az egyik legértékesebb – és legkönnyebben hozzáférhető – darabja egy-egy sztárnak. Vettek már hajat Elvis Presleytől, igaz, csupán 18 300 dollárt fizettek. Lássuk be, egy királyi sörényért ez nem túl sok.
Az amerikai titkosszolgálat volt munkatársa, Gustavo Villoldo bocsátotta árverésre Che Guevara egy hajfürtjét. 15 200 fontért kelt el az a műfogsor, amely állítólag Winston Churchillé, az egykori brit miniszterelnöké volt, s amit úgy készítettek el, hogy a híres politikus beszédstílusa ne csorbuljon. Elárverezték már Jack Nicholson 11 fogát is. Ám ezeknél intimebb emberi emlékfoszlányok is keringenek a gyűjtök között.
Vegyük csak Napóleon hírhedten mini – mindössze négy centiméteres – péniszét. A császári maradvány többször is tulajdonost cserélt, legutóbb egy amerikai urológus, John K. Lattimer adott érte 3000 dollárt még az 1970-es években.
origo.hu
ripost.hu
life.hu
hirtv.hu
bama.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
szoljon.hu
origo.hu