Semmi pánik! - Dalí, Churchill, Elvis, Audrey Hepburn és Tyson sztorija

A hírességek közül sokan rajongtak az egzotikus, különleges, nemegyszer bizarr állatokért, noha az ilyen élőlények gondozása nagy szakértelmet és türelmet kíván. Sok esetben bizony nehéz megmondani, hol végződik az állatszeretet és kezdődik az őrület…

Ország-világSzijjártó Gabriella2016. 08. 31. szerda2016. 08. 31.

Kép: LAS VEGAS - CIRCA 1989: Mike Tyson poses with his white tiger during an interview at his home. (Photo by: The Ring Magazine/Getty Images) , Fotó: The Ring Magazine

Mike Tyson
LAS VEGAS - CIRCA 1989: Mike Tyson poses with his white tiger during an interview at his home. (Photo by: The Ring Magazine/Getty Images)
Fotó: The Ring Magazine

Salvador Dalí meghökkentésben igazán verhetetlen! „Abban különbözöm a többi bolondtól, hogy én nem vagyok bolond” – mondogatta magáról elterelő hadműveletként az extremitásairól is elhíresült katalán festő. Már gyerekként rajongott a bizarr állatokért. Egészen lenyűgözték a különleges házi kedvencek, kezdte mindjárt egy denevérrel. Amikor egyik nap holtan, hangyákkal ellepve találta a kertben imádott bőregerét, mániákusan elkezdte utálni őket – és érdeklődése a hangyászsün felé fordult. Egyszer le is fényképezték Párizsban, amint az utcán egy sörényes hangyászt sétáltat. Egy ocelotot is dédelgetett: a Babou nevű állatot mindenhová magával vitte, kiállításra, vásárolni. Egy alkalommal a művész nagy riadalmat keltett, amikor ocelotjával tért be az étterembe. Egy rémült férfit azzal sikerült megnyugtatnia a művésznek, hogy az valójában nem is egy vadállat, hanem házi macska, amelyet ő maga festett be op art stílusban…


Winston Churchill brit miniszterelnöktől ered a bölcselet, miszerint amikor a sasok hallgatnak, a papagájok kezdenek fecsegni. Nem meglepő a madaras párhuzam annak ismeretében, hogy a politikus egy arapapagájjal osztotta meg otthonát. Charlie – aki egyébként a nevével ellentétben nőstény – szívós volt, akárcsak gazdája, mivel 106 éves korában múlt ki. Az arapapagájok természetes élőhelye Közép- és Dél-Amerika esőerdei; a nagy testű madarak megérhetik a 70-80 éves kort, de Charlie már köztük is matuzsálemnek számított. Az állat akkor került reflektorfénybe, amikor az ezredforduló táján új gazdája a nyilvánosság elé állt és azt állította: apja, Percy Dabner kisállat-kereskedő adta el Charlie-t a későbbi brit miniszterelnöknek 1937-ben, majd annak 1965-ben bekövetkezett halála után visszakerült hozzá a madár. Ha ez igaz, Nagy-Britannia legidősebb madara fontos történelmi események, beszélgetések szem- és fültanúja is volt. Ezt támasztja alá az a számtalan szitokszó, amire Charlie-t az együtt töltött 28 év alatt Churchill tanította: a papagáj állítólag ontotta magából a trágár kijelentéseket, méghozzá néhai gazdája, Churchill hangján szidta Hitlert, a nácikat és a háborút...


Elvis Presley köztudottan nagy állatbarát hírében állt, a kutyákért szinte élt-halt. Azonfelül, hogy ő maga is több kutyus gazdája volt, azoknak, akiket igazán szeretett, gyakran ajándékozott egy-egy aranyos négylábút. Az énekes kenguruja már más tészta! Először is: valójában egy wallaby, amely a kengurufélék családjába tartozik, de nem kenguru. Néhol azt olvasni, hogy Elvis kenguruk iránti csodálatát ismerve, figyelmes ausztrál rajongói ajándékoztak neki egy erszényest 1957-ben, másutt meg azt, hogy az MGM Stúdióban egy hollywoodi ügynöktől került hozzá afféle cuki reklámfogásként. Merthogy a sztár körülbelül annyit tudott a kengurukról, mint a harangöntésről, és ez nyilvánvalóvá is vált, amikor megpróbálta idomítani az állatot, nem sok sikerrel. Úgyhogy rövid idő után elajándékozta a memphisi állatkertnek.


Audrey Hepburn őze 1956-ban egy forgatás során került az Oscar-díjas színésznőhöz: a rendező azt tanácsolta neki, hogy vegye magához egy időre Pippint, és így szokjanak össze a közös munka előtt. A színésznő még bevásárlásaira is magával vitte a gidát, nem kis feltűnést keltve ezzel Beverly Hills utcáin.

Ezek is érdekelhetnek