
A szlovén újságíró elkezdte sértegetni Novák Katalint
mandiner.hu

Fotó: Alza
Ma már a legtöbb konyhába – hacsak nem kell kompromisszumot kötni és egy már meglévő enteriőrbe beilleszteni - beépíthető mosogatógép kerül. Nem mindegy azonban, milyen.
A beépíthető mosogatógépek többsége 60 cm széles, de nem mindenkinek áll rendelkezésre ennyi hely, és egy egy-kétszemélyes háztartásban nem is feltétlenül van szükség ekkora berendezésre. Ezért kaphatók kevésbé helyigényes, 45 cm-es típusok is, ezek 9-10 teríték elmosogatására képesek. A gyártói specifikációk szerint egy teríték tartalma: lapostányér, mélytányér, kistányér, vizespohár, csésze, csészealj, és egy teljes evőeszközkészlet. A 60 cm széles mosogatógépek 12-15 terítékesek.
Mosogatás akár éjszaka is
Vásárlás előtt gondoljuk végig, látni szeretnénk-e a beépíthető mosogatógép kezelőpaneljét, vagy inkább a konyhabútor homogén, egységes megjelenése a fontosabb. Egyes típusoknál a kezelőpanel a készülék elején található és a beépítés után is látható marad, így könnyedén nyomon követhetjük a mosogatási ciklust, míg a teljesen beépíthető mosogatógépek esetében a kezelőpanel az ajtó felső szélén kap helyet, így kívülről nem látható; a kezelőpanel csak akkor érhető el, ha a mosogatógép ki van nyitva.
A mosogatógép zajszintje fontos paraméter lehet akkor, ha a konyha a nappalival egy légtérben van, vagy egyenesen garzonlakásba kerül. A legtöbb modell zajszintje általában 50 dB körüli, de létezik extra csendes, 40 dB-es zajszintű típus is, az utóbbi gép munkája éjszakai mosogatás során sem különösebben zavaró. Számos modell kínál speciális, alacsony zajszintű Silence vagy éjszakai programot.
Ezt takarják az extra funkciók
A beépíthető mosogatógépek nagy része számos extra funkcióval büszkélkedhet, nem mindig tudni azonban, mit takarnak a hangzatos megnevezések. Az Aquastop funkció például meghibásodás esetén megelőzi a vízszivárgást, így a mosogatógépet akkor is bátran bekapcsolva hagyhatjuk, ha elmegyünk otthonról. Az AutoOpen funkció automatikusan kinyitja a mosogatógép ajtaját a program végeztével, így távozhat a felesleges gőz és az edények gyorsabban megszáradnak. A perfect GlassCare üvegvédő program a törékeny edények mosogatásánál hasznos - kíméletesen és cseppmentesen tisztít -, míg a varioSpeed Plus lehetőséggel a mosogatási időt csökkenthetjük jelentősen.
A helykihasználást is igyekeznek maximalizálni a gyártók; az ExtraSpace kialakítás például lehetővé teszi lábasok és serpenyők optimális elhelyezését is az alsó kosárban, míg a FlexiSpace rendszer moduláris szerkezetű kosarai lehetővé teszik az edények korlátok nélküli elrendezését, a belső tér igényeink szerinti variálását.
Figyelik a tabletta fogyását is
Nagyon hasznos lehetőség a gyors program, ami jól jön, ha rövid időn belül ismét szükségünk van az edényekre, és szinte elengedhetetlen a féltöltet funkció, amellyel akkor is érdemes beindítani a gépet, ha nem telik meg teljesen, ugyanis kevesebb vizet és energiát használ. A multizone program többzónás mosogatást tesz lehetővé (alsó vagy felső kosár), egyes típusok szenzorai pedig érzékelik a behelyezett edények mennyiségét és szennyezettségét, és annak megfelelően választják ki a megfelelő programot.
Egyes mosogatógépek figyelik azt is, mikor fogyunk ki a mosogatógép-tablettából, és a beépített tablettaszámláló jelzi, ha már csak néhány tabletta maradt. Sőt, egyes mosogatógépeken a mosogatási programokat a mosogatótabletta használatára optimalizálhatjuk. A „késleltetett indítás” funkció lehetővé teszi a mosási ciklus elindítását akár több órával a gép feltöltése után, így az edényeink pontosan akkorra lesznek tiszták, amikor szükség van rájuk.
A modern, okos mosogatógépeket csatlakoztathatjuk a mobilunkhoz is, amelyen könnyedén beállíthatjuk a megfelelő programot és távolról is beindíthatjuk, nyomon követhetjük a mosogatási ciklust.
mandiner.hu
mindmegette.hu
life.hu
magyarnemzet.hu
feol.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
magyarnemzet.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
origo.hu
origo.hu