Párizson át Pekingbe

Női kézilabda-válogatottunk a magyar sportbarátok szeme fénye. Ha nemzeti színekben pályára lépnek a hölgyeink, az idehaza kisebb népünnepély. Így van ez még akkor is, ha olimpiai döntőben, világbajnoki finálékban meg-megremegett lányaink keze. Ilyenkor az ezüst vagy bronz mellé kijárt nekik a biztatás: nem baj, majd legközelebb arany lesz az a medál! Talán éppen most Párizsban… Már csak azért is jól jönne egy világraszóló siker, mivel a jövő évi pekingi olimpiára éppen Franciaországon, egészen pontosan Párizson, a döntők helyszínén át vezet az út.

SportPalágyi Béla2007. 12. 07. péntek2007. 12. 07.

Kép: Hungary's Zsuzsanna Tomori (C) vies with Japan's Keiko Mizuno (L) and Hisayo Taniguchi (R) during their women's handball World Championships Group E match Hungary vs. Japan, 02 December 2007 in Nimes, southern France. AFP PHOTO / PASCAL GUYOT, Fotó: AFP

HAND-WORLD-2007-WOMEN-HUN-JPN
Hungary's Zsuzsanna Tomori (C) vies with Japan's Keiko Mizuno (L) and Hisayo Taniguchi (R) during their women's handball World Championships Group E match Hungary vs. Japan, 02 December 2007 in Nimes, southern France. AFP PHOTO / PASCAL GUYOT
Fotó: AFP

Első látásra úgy tűnt, hogy nem is túl rögös út: az induló huszonnégy csapatot hat, négyes csoportba osztották, a mieink Japánnal, Kongóval és Spanyolországgal kerültek egy társaságba, Nimes városában. Minden társulatból az első kettő jut tovább, így joggal hihettük, hogy a három selejtezőbeli „felvezető meccs" után számunkra a középdöntővel kezdődik a vb.
Nem egészen így történt, a nyitó összecsapáson a japánokkal szemben alaposan meg kellett izzadni a lányoknak, a kapott harmincegy gól azt jelzi, egyik csapat sem érezheti magát VIP-páholyban. Azért a továbbjutásban joggal bizakodhatunk, akkor pedig az ellenfelünk a lengyel-kínai párharc nyertese lehet. S ha azt a győzelmet is besöpörjük, máris a legjobb nyolc között találhatjuk magunkat. Ez azonban még nem jelent pekingi repülőjegyet, ugyanis hét csapat szerez jogot arra, hogy márciusban ott legyen az olimpiai selejtező tornán.
Németh András szövetségi kapitány szerint a világ hat legjobbja között vagyunk – Oroszország, Norvégia, Románia, Németország és Franciaország tartozik még ide –, de azért egy világbajnokságon sok furcsaság megeshet. Azt láthattuk, hogy válogatottunk az előkészületi meccsek tanúsága szerint jól együtt volt, mégis a bemutatkozáskor az infarktust hozták a szurkolókra a lányok. Talán mert csendben lezajlott egy szolid generációváltás, elbúcsúztunk Radulovics Bojánától, Pigniczki Krisztinától, Bohus Beától, helyettük új neveket kellett tanulni: Hornyák Ágnesét, Kovacsicz Mónikáét, Szamoránsky Piroskáét, Tomori Zsuzsannáét, Vérten Orsolyáét. Szikrázó csatákban kell edződniük ahhoz, hogy eséllyel vegyék fel a harcot a világ legjobbjaival. A szövetségi kapitány sokáig keresett játékost Kulcsár Anita elárvult posztjára, most két beállóssal is rendelkezik, Szamoránsky Piroska és a Szentpétervárt megjárt Borbás Rita is bemutatkozott a világbajnokságon ebben a szerepkörben.  Főleg Szamoránsky gólerős játéka lehet hatásos fegyvere a csapatunknak, amelyik azért szép reményekre jogosít bennünket még akkor is, ha nem iskolázza le ellenfeleit a csoportmérkőzések során. Lányaink az önbizalomnak mindenesetre nincsenek híján. Pálinger Kati pédául szeretné kihagyni a kvalifikációt márciusban, ugyanis a világbajnoknak egyenes út vezet az olimpiára. Ehhez pedig egy megnyert álomdöntőt óhajt a kiváló kapuvédő, mondjuk a franciákkal szemben. De hát ki garantálhatja, hogy akár a házigazdák is ott lesznek majd, ahol az aranyéremért folyik a harc? Hiszen a japánok vagy a kongóiak példája mutatja, hogy a világ előbb-utóbb csak megtanul kézilabdázni!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek