Szezonja van: Birsalmás káposztán sült liba
A Szabad Föld Márton-nap előtti számában a tarhosi Libás-tanyán készített riportunk és a bogácsi vigalom ajánlója is foglalkozott a szép Márton-napi hagyománnyal. Alább egy különleges libasült-receptet ajánlunk a Vidék Íze magazinból.
Kép: Birsalmás káposztán sült libapecsenye 2011.09.22. fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter

Hozzávalók:
- 1 pecsenyeliba
- 1 kg birsalma
- 1 kg savanyú káposzta
- só
- rozmaring y majoránna
- durvára őrölt bors
- 2 vöröshagyma
- 1 l húsleves
A libát besózzuk, borsozzuk, bedörzsöljük az apróra vágott zöldfűszerekkel. Tepsibe tesszük, kevés vizet öntünk alá, és 160 fokon egy órát sütjük. Közben megpároljuk a káposztát: kevés zsiradékon megfonnyasztjuk a szeletekre vágott hagymát. Rátesszük a savanyú káposztát. A húslevessel szakaszosan felöntve megpároljuk. Amikor félig puha, hozzáadjuk a megmosott, magházától megtisztított, nagyobb kockákra vágott birsalmát. A káposztát ekkor áttesszük egy nagy tepsibe, ráfektetjük a félig megsült libát, és 150-160 fokon tovább sütjük még egy jó órán keresztül, míg szépen meg nem pirul.