Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Kutyapostás, ahogy ígérte, folytatja a Bobi kutyát Tomoron megkínzó kertszomszéd és a tettest határozatában felmentő edelényi rendőrség körüli munkálkodását, merthogy nehezen nyugodna bele abba, hogy a kiskutyát szögekkel kivert karóval majdnem agyonverő ember (?) hányingert keltő cselekedete ne minősülne állatkínzásnak. Merthogy legalábbis a jelen állás szerint Edelényben ez legfeljebb bocsánatos bűnnek számít… Nohát ezért kérte meg a Kutyapostás az Országos Rendőr-főkapitányságot, néznének utána, hogy helyes-e ez így; vizsgálódásuk eredményéről természetesen beszámolunk.
S hogy mennyire felháborító egy-egy ilyen történet, azt mi sem jelzi jobban, mint az áradó levelek, amelyekből most és a következő számokban idéznék néhányat. V. A. azt kérte – már ő is tudja, hogy ez így biztonságosabb –, neve és címe maradjon titokban… Íme a levele:
„Hozzon létre a kormány vagy az Állatvédő Egyesület egy olyan ingyenes telefonszámot, ahova bárki, bármikor betelefonálhat, akár névtelenül is, mert a bejelentés egy faluban, de akár városban is, bosszút szülhet, ezért nem merik, nem merjük jelezni a kutyakínzásokat. Így viszont minden bejelentés elkerülhetne az önkormányzatokhoz meg ahová kell, hogy itt és ott (mondjuk a XX. kerületben, a Petőfi S. utcában) egy kutya egyméteres láncon szenved a napon, állandó vize sincs… Ha létezne ilyen telefonszám és persze hatóság, és működne is, biztosan megszüntethető lenne az állatkínzás Magyarországon. És persze sok múlik a törvények helyes értelmezésén, no meg a betartatásán, mert megesik, hogy a büntetés kiszabásakor csak azt nézik, hogy a cselekmény mennyire veszélyes a társadalomra. Egy Pest megyei településen két ember drótkötéllel megfojtott egy kutyát. Az ügy keservesen jutott el a bíróságig, ahol a kínzók számára kedvező ítélet született, mivel tettük nem jelentett veszélyt a társadalomra… Viszont a tízméteres dróthurkot, amelyet egy kerítésből téptek ki, vissza kellett származtatniuk jogos tulajdonosának, mert az a tízméteres drót felettébb nyugtalanítja a társadalmat…
Nem ritka, hogy háziállatot elmebeteg emberek egyszerűen kivégeznek. Mit sem ér az állatvédelmi törvény, a büntető törvénykönyv ide vonatkozó szakasza, ha senki sem tartja be! Holott a törvény kimondja, hogy aki állatot úgy tart, hogy az fizikai vagy lelki sérülést szenved, netán elpusztul, az bűncselekményt követ el, aki emlősállatot elűz, elhagy, kitesz, már az is bűnözik, és két évig terjedő börtönnel sújtható. Az állatokkal való törődés morális kötelesség. Ahogy egy társadalom az állataival bánik, úgy bánik az emberekkel is… Befejezésül álljon itt egy elgondolkodtató megállapítás: egy amerikai felmérés szerint az emberölésért elítéltek csaknem mindegyike korábban kínzott állatokat.”
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu