Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Minden évben kerttulajdonosok ezrei keresik a megoldást a kertet letaroló betolakodókkal szemben. A kártékony csigafajokon kívül azonban vannak olyanok is, amelyek kifejezetten jót tesznek a kert ökoszisztémájának.
Kép: A tigriscsigát könnyen fel lehet ismerni szabályos, foltos mintázatáról, valamint viszonylag nagy méretőről, Fotó: Dan Cristian S, Forrás: shutterstock
Talán meglepő lehet, de bizony még a téli időszakban is találkozhatunk csigával a kertben. Fontos tudni, hogy ilyenkor nem az a legjobb megoldás, hogy azonnal eltávolítjuk a kisállatot, ugyanis vannak olyan csigák, amelyek szoros kapcsolatban vannak a kert ökoszisztémájával – írja cikkében a mindmegette.hu.
A csigákról a legtöbbször az jut az eszünkbe, hogy kárt tesznek a növényekben: megrágják a leveleket és nyálkás nyomokat hagynak. Vannak olyan fajok, amelyek valóban veszélyt jelentenek a növényekre, azonban olyanok is akadnak, amik kifejezetten hozzájárulnak a talaj egészséges szerkezetéhez.
A tigriscsigaként is ismert meztelencsiga például bomló növényi maradványokat és kisebb kártevőket fogyaszt, így közvetlenül nem károsítja a növényeket, viszont elősegíti a szerves anyagok lebontását, így jelentős szerepet játszik a komposztálásban.
A tigriscsigát könnyen fel lehet ismerni szabályos, foltos mintázatáról, valamint viszonylag nagy méretőről – a kifejlett példányok akár 15-20 centiméter hosszúak is lehetnek – írja az Agrofórum.
Ha csigákról van szó, akkor vegyszerek használata helyett próbáljon meg természetbarát módszereket – talajtakarást vagy természetes ragadozókat – alkalmazni ellenük. A vegyi csigaölők használatával ugyanis más, hasznos élőlények is elpusztulhatnak, ami veszélyezteti a kert ökoszisztémáját.
A teljes cikkért ide, vegyszermentes praktikákért pedig ide kattintson!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu